My shop

My shop
My shop

streda 4. júna 2014

Fimo a akrylové a olejové farby...

V poslednom čase sa mi veľmi zapáčilo kombinovanie polymérovej hmoty s farbami. Je potrebné najskôr vytvoriť polymérový základ, v ktorom sa rôznymi pomôckami vytvoria ryhy, vzory, odtlačky. Potom sa to dá vypiecť a po vychladnutí môžete do rýh vtláčať farbu či už štetcom, alebo prstom. Veľmi sa to podobá špárovaniu. Aj tu musíte povrch očistiť a po zaschnutí farby prelakovať. Na túto techniku sa dajú použiť aj olejové, aj akrylové farby. Nevýhodou olejových je, že dlhšie schnú. 
A tu sú moje výtvory:


4 komentáre:

 1. Ahá, takto sa to robí. Už som obdivovala tvoje nové výrobky na SaShe. Krása. Vďaka aj za nahliadnutie do techniky. :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Ajka, skvelé na tom je, že nestagnuješ v tom svojom zažitom, ale stále sa posúvaš ďalej k niečomu novému. Si šikulka:)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Milá Ajko, krásný nový rok přeji tobě i celé tvé kouzelné rodince :-))) Jak se máte?

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Kejt, ďakujem. Ty si si na mňa spomenula? Už som tu dosť dlho nič neložila,ale život u nás ide ďalej, deti rastú, ja som s nimi doma, venujem sa celej našej rodinke a popritom sem-tam niečo vytvorím. A pýtam sa sama sebe, či ešte niekto na môj blog zavíta... Vďaka a tebe prajem tiež požehnaný a milosti plný rok 2015!

  OdpovedaťOdstrániť