My shop

My shop
My shop

utorok 6. septembra 2011

Šolský rok začal...

Pred týmto školským rokom mám veľký rešpekt. Hneď vám poviem prečo.
Tomáš, najstarší je už piatak. Bude mať veľa učiteľov, iný prístup ako doteraz (mal veľmi láskavú pani učiteľku) - jednoducho dosť veľká zmena...
Maťko - tretiak - ten je asi najviac v pohode, už teraz rozmýšľa, akú bude mať ročníkovú prácu...
Ľubko  - druhák - presunuli sme ho do inej triedy, z klasickej do alternatívnej. Aj keď je to na jednej škole, zmenil pani učiteľku, kolektív, pribudnú mu povinnosti, aj písanie ročníkovej práce. Bude mu treba zo začiatku pomôcť, no pevne dúfam, že to zvládne.
Šimonko nastúpil do prvého ročníka. Má bývalú Tomáškovu pani učiteľku, najlepší kamarát sedí s ním v lavici - čo viac si môže priať. Včera večer pred spaním vyhlásil: "Ja sa už tak teším na zajtra..." Tiež len dúfam, že nabehne na školský systém a do školy bude chodiť rád.
A Miška? Tak tá včera išla prvý krát do škôlky. Zatiaľ sme sa dohodli, že len na tri hodiny a asi len na jeden mesiac, pretože ja ostávam naďalej doma. (Požiadala som o predĺženie rodičovskej dovolenky. ) Do škôlky sa veľmi tešila, už to tam poznala, keďže so mnou chodila po Šimonka. Vedela, že sú tam hračky, bábiky. kočiariky, pozná pani učiteľky a má tam aj kamarátky. 
 
 Dnes sme všetkých odprevadili a ostali sme s manželom doma sami... Taký zvláštny pocit...
Školáci na výtvarnú potrebujú krabicu, aby si mali kde uložiť všetky pomôcky.  Ja som tým našim vyzdobila krabice pomocou servítkovej techniky a akrylových farieb - každý si vybral aký motív chce. Použila som kufríky, ktoré dostali v pôrodnici, keď sa narodili. Vtedy som ich odložila - a teraz sa zišli... Do školy si dnes kufríky hrdo niesli sami...

6 komentárov:

 1. Ajka, všetkým tvojim ďetúrencom želám úspešný školský rok, nech sa im v škole a škôlke darí a nech ich obchádzajú všetky choroby.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Pekne ste ich všetky vystrojili. Nás príprava škatule na výtvarnú ešte len čaká. Asi sa budem aspoň trošku inšpirovať ;-) aj keď mám už "gymnazistu". :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Ajka, šťastne ste vykročili do nového školského roku plného zmien, tak držím palce :)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. aj mne tiež školský rok začal a tiež mám tento rok dosť "perný", čaká ma skúška dospelosti :)
  Chlapcom držím palce, nech sa im v škole darí a aj malej Miške :) a nech sú rodičia na voje ratolesti pyšný :) Ako rodinu vás veľmo obdivujem :)
  PS: krásne kufríky :)

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Téda, to máte ale opravdu nové začátky- pro všechny... a krabice jsou PARÁDNÍ!!!!

  OdpovedaťOdstrániť